W dniu 18 czerwca 2024r. w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Gromniku odbyło się uroczyste wręczenie nagród Wójta Gminy Gromnik dla najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Gromnik.

Sala widowiskowa została zapełniona przez uczniów, którzy przybyli na tę uroczystość wraz z rodzicami, nauczycielami, dyrektorami szkół podstawowych. Swoją obecnością uroczystość uświetnili Radni Rady Gminy Gromnik.

Wójt Gminy Gromnik Pani  Małgorzata  Kras, pogratulowała osiągnięć i wyraziła słowa uznania za trud i wysiłek włożony w naukę i rezultaty jakimi mogą pochwalić się uczniowie. Pani Wójt podziękowała również nauczycielom i dyrektorom za troskę, zaangażowanie i niezwykłą pasję, którą wkładają  w pracę dydaktyczno – wychowawczą.

Podczas uroczystości zostały wyróżnione dwie nauczycielki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w  Siemiechowie:  Pani mgr Barbara Konieczny i Pani mgr Ewa Dydyk za osiągnięcie przez ucznia tytułu laureata w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych z matematyki i chemii.

Nagrodzono 64 najlepszych uczniów uczęszczających do szkół z terenu gminy Gromnik, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, a także zostali finalistami lub laureatami w konkursach, olimpiadach czy zawodach sportowych oraz muzycznych.

Rodzice nagrodzonych uczniów otrzymali podziękowanie  za wsparcie i zaangażowanie które było kluczowe dla sukcesu dzieci.

Pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami mogą pochwalić się:

ze Szkoły  Podstawowej im. ks. Kardynała Stefana  Wyszyńskiego w Brzozowej

za osiągnięcia  muzyczne

Wiktoria  Syrek-Zespół  Szkół w  Gromniku

Karolina  Sanek-Zespół  Szkół w  Gromniku

Zakończenie  roku  szkolnego jest okazją do podziękowań, szczególnie tym którzy wykazali się wielką  pracowitością i systematycznością.

Dziękujemy  Wam za powody do prawdziwej dumy, której nam dostarczyliście, będąc laureatami konkursów, zdobywając wysokie wyniki w nauce i zachowaniu , osiągając  sukcesy sportowe oraz wyróżnienia muzyczne .

W tym roku na nagrody dla uczniów za osiągnięcia w nauce zostały zakupione rzutniki,a za wyniki w sporcie i osiągnięcia w konkursach muzycznych słuchawki bezprzewodowe.

Składam serdeczne podziękowania Wójtowi i Radnym z Gminy Gromnik za ufundowanie słodkiego dodatku do tych nagród.

Nagrodzonym uczniom i ich rodzicom  jeszcze raz serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

Z okazji rozpoczynających się wakacji życzę: aby nadchodzący letni wypoczynek pozwolił nam nabrać sił do podejmowania nowych wyzwań i realizacji zadańw kolejnym roku szkolnym.

Rodzicom – wielu radosnych chwil spędzonych wspólnie z dziećmi.

Uczniom – udanego i bezpiecznego wypoczynku, niepowtarzalnych wrażeń, ciekawych przygód oraz powrotu do szkoły z radością i zapałem do dalszej pracy.

Dziękuję  za liczne przybycie i do zobaczenia za rok!

Tekst:

Magdalena  Pichner