4 sierpnia na placu przy Amfiteatrze Letnim w Gromniku odbyło się letnie kino plenerowe. Wydarzenie przyciągnęło wielu mieszkańców gminy dla których przygotowano również liczne atrakcje.
Na uczestników czekały różnorodne stanowiska, w tym punkt konsultacyjno-informacyjny Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”, Obecny był także eko-doradca, gotowy odpowiedzieć na wszelkie pytania związane z ekologią.
Dla najmłodszych przygotowano brokatowe tatuaże, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, oraz gry i zabawy. Nie zabrakło także przekąsek przygotowanych przez KGW Chojniczanki– serwowano popcorn, lemoniadę, ciasto, kawę, które umilały czas spędzony na świeżym powietrzu.
Głównym punktem programu był pokaz kina familijnego „W głowie się nie mieści”. Film wyświetlony pod gołym niebem dostarczył widzom wielu emocji i wzruszeń, stając się idealnym zwieńczeniem udanego wieczoru.
Organizatorami wydarzenia byli: Samorząd Gminy Gromnik, Gminny Ośrodek Kultury w Gromniku, KGW Chojniczanki, Radio RDN Małopolska