Miesiące Czerwiec i Lipiec w  Gminie Gromnik obfitowały w liczne imprezy kulturalne, które przyciągnęły mieszkańców i gości z  całego regionu. Wydarzenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i stały się okazją do integracji społeczności.

Wśród najważniejszych imprez można wymienić Gminne Obchody Dnia Dziecka, które przyciągnęły tłumy najmłodszych wraz z rodzicami, oferując mnóstwo atrakcji i niezapomnianą zabawę. W Brzozowej odbył się Piknik Rodzinny, a w Siemiechowie  już VII Siemiechowski Przegląd Taneczny, który zgromadził najmłodszych utalentowanych tancerzy.

Nie zabrakło również wydarzeń promujących aktywny wypoczynek – IV Piknik Rodzinny w Siemiechowie oraz Rozpoczęcie wakacji w Polichtach były doskonałą okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Dzieci i młodzież chętnie uczestniczyły w Wakacyjnych zajęciach z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gromniku, które oferowały różnorodne warsztaty i zabawy edukacyjne.

Wyjątkowym wydarzeniem było również Jubileusz 50-lecia Orkiestry Dętej  oraz 25-lecie Kapeli Ludowej Siemiechowianie. Oba jubileusze stały się okazją do wspólnego świętowania.

Dzięki bogatemu programowi wydarzeń czerwiec i lipiec w Gminie Gromnik były czasem pełnym radości, wspólnego świętowania i kulturalnych inspiracji.