2 czerwca w Amfiteatrze Letnim w Gromniku odbył się wyjątkowy Gminny Dzień Dziecka, zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Gromniku. Wydarzenie obfitowało w liczne atrakcje sceniczne, darmowe zjeżdżalnie, fotobudkę i pyszne przekąski.

Najmłodsi uczestnicy mogli cieszyć się różnorodnymi atrakcjami, które dostarczyły im mnóstwo radości. Animatorzy zadbali o to, aby dzieci nie miały ani chwili na nudę, prowadząc różnorodne gry i zabawy.

W trakcie wydarzenia każde dziecko mogło skosztować za darmo pysznych słodkości, lodów i pizzy. Te smakołyki zostały ufundowane przez Wójta Gminy Gromnik, radnych gminy z miejscowości Gromnik oraz Kierownika Administracji Szkół i Przedszkoli Samorządowych. Ponadto, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Golanki aktywnie włączyły się w organizację Dnia Dziecka poprzez zasponsorowanie słodkich prezencików dla dzieci oraz smacznego popcornu wzbogacając tym samym program o dodatkowe atrakcje i wsparcie.

Wśród gości specjalnych znaleźli się Strażacy z OSP Gromnik oraz motocykliści, którzy swoimi pokazami wzbudzili ogromne zainteresowanie zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Na scenie jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Muzycznej w Domosławicach – filia w Gromniku w koncercie pt. „Akademia Pani Nutki”. Po występie uczniów swoje aktorskie umiejętności przedstawiła grupa z publicznego przedszkola w Gromniku w inscenizacji „Kopciuszka”.

Na zakończenie występów scenicznych zaprezentowała się grupa z Młodzieżowego Klubu Karate z Gromnika, która dała pokaz swoich umiejętności sportowych. Ich występy spotkały się z gorącym przyjęciem publiczności i zasłużonymi brawami.

W ramach wydarzenia odbył się również konkurs zorganizowany przez eko-doradcę, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego dnia. Gminny Dzień Dziecka w Gromniku okazał się prawdziwym świętem radości i zabawy, które na długo pozostanie w pamięci naszych najmłodszych mieszkańców.